Študenti, škola z vás odborníka neurobí! Tu sú 4 tipy pre vás

Autor: Martin Kozár | 4.5.2015 o 21:34 | Karma článku: 1,79 | Prečítané:  175x

V okamihu, kedy sa rozhodnete urobiť niečo inak, než ostatní študenti, už vtedy máte náskok a už vtedy ste oveľa ďalej, ako študenti, ktorí doštudujú a začnú sa pripravovať na pracovný trh.

Každý z vás má svoju osobnú značku – to ako vás vníma okolie, tým ako sa človek oblieka, ako sa vyjadruje, akú má povahu, či ho niekto považuje za odborníka alebo nie. Najhoršie presvedčenie študentov je, že tú značku za nich vytvorí škola. Škola vám dá iba nálepku – tento človek by mal byť odborník. Študenti svoju osobnú značku potláčajú do pozadia a spoliehajú sa na prestíž školy. Veria, že po vyštudovaní si napíšu do životopisu, akú prestížnu školu vyštudovali a že sa z nich stanú úspešné a chcené značky na trhu. Takto to nefunguje. Firmy sa na vás budú vždy pozerať ako na značky, nie ako na človeka, ktorý mal na škole výborné výsledky.

 

Teraz vám predstavím 4 tipy, ako zo seba urobiť chcenú značku na trhu. V okamihu, kedy sa rozhodnete urobiť niečo inak, než ostatní študenti, už vtedy máte náskok a už vtedy ste oveľa ďalej, ako študenti, ktorí doštudujú a začnú sa pripravovať na pracovný trh.

 

1. Úspešní ľudia (značky) robia všetko pre to, aby sa na svoj úspech, čo najmenej nadreli

V živote by ste mali robiť to, čo vám ide najlepšie.  Nájdite si svoju nespravodlivú výhodu – svoj talent, svoje najsilnejšie stránky. Nemá cenu zlepšovať sa tam, kde nemáte talent. Tvrdou prácou sa síce dostanete na úroveň ľudí, ktorí majú väčší talent, ale tí ešte nepracujú tvrdo. Lenže, ak začnú na sebe pracovať, tak vás predbehnú. Spustite si test a zistite, aké sú vaše najsilnejšie stránky.

 

2. Získavajte výsledky úspechu

Toto je najdôležitejší krok. Vytvárajte si také výsledky úspechov, ktoré sú zaujímavé, ktorými sa môžete chváliť a ktoré si môžete napísať do životopisu. Výsledok je niečo, čo chcete niekomu prezentovať. Už dnes máte takýchto výsledkov desiatky. Napríklad:

- čo som založil, vytvoril, viedol, zorganizoval, zmenil, zlepšil, rozšíril, zjednodušil, vymyslel. Komu som pomohol, koho som niečo naučil, s kým som sa stretol/spolupracoval.

Vyhľadávajte si malé a začínajúce firmy, v ktorých môžete praxovať. To je ďalší výsledok. Aby ste mali takéto výsledky, robte ich zadarmo.

 

3. Zamerajte sa na svetové jazyky

Aj keď nebude absolútne nič vedieť, ale budete vedieť anglicky, tak ste ďalej ako 90% ľudí. Svetový jazyk použijete vždy a všade. Využívajte angličtinu v škole, chodievajte na kurzy angličtiny, rozprávajte sa na internete s ľuďmi z rôznych krajín.

 

4. Vyhľadávajte si kontakty

Úspešní manažéri až 48% svojho času venujú networkingu, neúspešní len 10%. Ak ste v nejakej skupine, zistite, kto je v nej najúspešnejší a choďte sa s ním na druhú stranu zoznámiť, udržiavajte s ním dobré vzťahy. Väčšina ľudí sa nezoznamuje s tými najúspešnejšími v skupine, ale idú na opačnú stranu, kde s podobne založenými ľuďmi nadávajú na tých úspešných a na ich nespravodlivé výhody – talenty.

 

Trh je drsný, je nás tu veľa, tak sa odlíšte! Toto sú kroky, ktoré fungujú. Ak ich budete dodržiavať, vaša kariéra, váš sen sa splní.

Prajem vám veľa šťastia a ak sa vám článok páčil, možno by sa páčil aj vašim kamarátom, prosím zdieľajte ho.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Sulíka nahnevali ruské noviny, zastal sa Únie

Ruské médiá opisujú údajnú petíciu za vystúpenie Slovenska z EÚ.

ŠPORT

BBC ukázalo ruských chuligánov. Jediným pravidlom je nezabiť

Nie pre každého budú MS len o futbale.

KOMENTÁRE

Čo je populizmus a prečo ho možno budeme potrebovať

Viete, čo je populizmus?


Už ste čítali?